Yodalarm Electronic Alarm Sounder 110 dB @ 1 m 230 VAC Flame Retardant ABS Red IP65
Yodalarm Electronic Alarm Sounder 110 dB @ 1 m 230 VAC Flame Retardant ABS Red IP65
Electronic Alarm Sounder, 230 Volt AC, 20 mA, 110 dB at 1mtr, 32 Tones Sound, 2 Stage Alarm, 2 x 20mm Connection, IP65, Flame Retardant ABS, Red Housing, -25-55 deg C, 134mm x 169mm
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Yodalarm |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 46171600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | YOD5081 |
| Alarm | 2 Stage |
| Colour | Red Housing |
| Current | 20 mA |
| Connection Type | 2 x 20 mm |
| Dimensions | 134 mm x 169 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Material | Flame Retardant ABS |
| Product Type | Audible Warning Devices |
| Sound Frequency | 32 Tones |
| Sound Level | 110 dB at 1 mtr |
| Temperature | -25-55 deg C |
| Voltage | 230 Volt AC |
Description
Electronic Alarm Sounder, 230 Volt AC, 20 mA, 110 dB at 1mtr, 32 Tones Sound, 2 Stage Alarm, 2 x 20mm Connection, IP65, Flame Retardant ABS, Red Housing, -25-55 deg C, 134mm x 169mm
