Williams Mining Rigid Conduit Metal 50mm 4Mx2mm Steel Hot-Dip Galvanised
Williams Mining Rigid Conduit Metal 50mm 4Mx2mm Steel Hot-Dip Galvanised
Rigid Conduit, 50 mm, 46 mm Inside Diameter, 50 mm Outside Diameter, 4 mtr Length, 2 mm Thickness, Orrcon Maxi Steel, Hot Dip Galvanised
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Williams Mining |
| Range Name | Class 4 Conduit |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | WMI-50VHD-A |
| Conduit Size | 50 mm |
| Inside Diameter | 46 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Length | 4 mtr |
| Material | Orrcon Maxi Steel |
| Outside Diameter | 50 mm |
| Product Type | Rigid Conduit Metal |
| Thickness | 2 mm |
Description
Rigid Conduit, 50 mm, 46 mm Inside Diameter, 50 mm Outside Diameter, 4 mtr Length, 2 mm Thickness, Orrcon Maxi Steel, Hot Dip Galvanised
