Williams Mining Rigid Conduit Metal 25mm 4Mx1.8mm Steel Hot-Dip Galvanised
Williams Mining Rigid Conduit Metal 25mm 4Mx1.8mm Steel Hot-Dip Galvanised
Rigid Conduit, 25 mm, 21.4 mm Inside Diameter, 25 mm Outside Diameter, 4 mtr Length, 1.8 mm Thickness, Orrcon Maxi Steel, Hot Dip Galvanised
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Williams Mining |
| Range Name | Class 4 Conduit |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | WMI-25VHD-A |
| Conduit Size | 25 mm |
| Inside Diameter | 21.4 mm |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Length | 4 mtr |
| Material | Orrcon Maxi Steel |
| Outside Diameter | 25 mm |
| Product Type | Rigid Conduit Metal |
| Thickness | 1.8 mm |
Description
Rigid Conduit, 25 mm, 21.4 mm Inside Diameter, 25 mm Outside Diameter, 4 mtr Length, 1.8 mm Thickness, Orrcon Maxi Steel, Hot Dip Galvanised
