Wilco Junction/Distribution Box General Purpose Industrial Yellow IP66 Aluminium 99 Wx97 Dx137 H mm
Wilco Junction/Distribution Box General Purpose Industrial Yellow IP66 Aluminium 99 Wx97 Dx137 H mm
Junction/Distribution Box, Aluminium Housing, IP66, Yellow, 137 mm Height, 99 mm Width, 97 mm Depth
| Brand | Wilco |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WMJB1 |
| Colour | Yellow |
| Depth | 97 mm |
| Height | 137 mm |
| Housing Material | Aluminium |
| IP Rating | IP66 |
| Product Type | Enclosure Boxes |
| Width | 99 mm |
Description
Junction/Distribution Box, Aluminium Housing, IP66, Yellow, 137 mm Height, 99 mm Width, 97 mm Depth
