Wattmaster Rotary Coaxial Cable Stripper 3 Blade 110mm For RG58/ RG59/62/RG6/RG6QS Coaxial Cable
Wattmaster Rotary Coaxial Cable Stripper 3 Blade 110mm For RG58/ RG59/62/RG6/RG6QS Coaxial Cable
Cable Stripper, 4-8 mm Stripping Capacity, For Use With RG58 (3C2V)/RG59/62 (4C2V)/RG6 (5C2V) and RG6QS Cables, 110 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Wattmaster |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 27111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | WATDAT-050B |
| For Use With | RG58 (3C2V)/RG59/62 (4C2V)/RG6 (5C2V) and RG6QS Cables |
| Length | 110 mm |
| Product Type | Cable Cutting & Stripping |
| Stripping Capacity | 4-8 mm |
Description
Cable Stripper, 4-8 mm Stripping Capacity, For Use With RG58 (3C2V)/RG59/62 (4C2V)/RG6 (5C2V) and RG6QS Cables, 110 mm Length
