Wattmaster Spiral Wrapping Band 20-100mm 22mm 5M White
Wattmaster Spiral Wrapping Band 20-100mm 22mm 5M White
Spiral Wrapping Band, Bundle Range: 20 to 100 mm, 20 mm ID, 24 mm OD, 22 mm Nominal ID, Polyethylene Body, White, 5 Mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Wattmaster |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131600 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | WATASW20 |
| Bundle Range | 20-100 mm |
| Colour | White |
| Inside Diameter | 20 mm |
| Outside Diameter | 24 mm |
| Nominal Diameter | 22 mm |
| Length | 5 mtr |
| Product Type | Loom & Spiral Tubes |
Description
Spiral Wrapping Band, Bundle Range: 20 to 100 mm, 20 mm ID, 24 mm OD, 22 mm Nominal ID, Polyethylene Body, White, 5 Mtr Length
