Wago Angled Adapter DIN-35 Rail For 221?500/222?500 Mounting Carrier Terminal Block Grey
Wago Angled Adapter DIN-35 Rail For 221?500/222?500 Mounting Carrier Terminal Block Grey
Angled Adapter, For 221?500/222?500 Mounting Carrier Terminal Block, Fire load: 0.118 MJ, DIN-35 Rail Mount, Grey, Height: 21.5 mm, 42 mm Width, 18.5 mm Depth, 10 Pack
| Brand | Wago |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39121400 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 222-510 |
| Colour | Grey |
| Depth | 18.5 mm |
| For Use With | 221?500/222?500 Mounting Carrier Terminal Block |
| Height | 21.5 mm |
| Mounting Method | DIN Rail |
| Pack Size | 10 Pack |
| Product Type | Industrial Terminal Accessories |
| Width | 42 mm |
Description
Angled Adapter, For 221?500/222?500 Mounting Carrier Terminal Block, Fire load: 0.118 MJ, DIN-35 Rail Mount, Grey, Height: 21.5 mm, 42 mm Width, 18.5 mm Depth, 10 Pack
