Ventair Duct Kit Aluminium 150mm Diameter 6mtr Length 107mm Dia Cutout F/Exhaust Fan with External Grille
Ventair Duct Kit Aluminium 150mm Diameter 6mtr Length 107mm Dia Cutout F/Exhaust Fan with External Grille
Duct Kit, For Use With Exhaust Fans, Aluminium, 150 mm Diameter, 150 mm Fascia Length, 150 mm Fascia Width, Grille Size: 150 mm x 150 mm/Cut-Out Size: 107 mm Diameter
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Ventair |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 40101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | V150DKIT |
| Diameter | 150 mm |
| For Use With | Exhaust Fans |
| Length | 150 mm Fascia |
| Product Type | Ducting |
| Please Note | Grille Size: 150 mm x 150 mm/Cut-Out Size: 107 mm Diameter |
| Width | 150 mm Fascia |
| Material | Aluminium |
Description
Duct Kit, For Use With Exhaust Fans, Aluminium, 150 mm Diameter, 150 mm Fascia Length, 150 mm Fascia Width, Grille Size: 150 mm x 150 mm/Cut-Out Size: 107 mm Diameter
