Vinidex Heavy Duty Bend 150mm 90deg 635mm Radius 1895mm Length PVC Orange
Vinidex Heavy Duty Bend 150mm 90deg 635mm Radius 1895mm Length PVC Orange
Conduit Bend Heavy Duty, 150 mm, 90 deg Angle, 635 mm Radius, Socket x Socket Connection, 1895 mm Length, PVC, Orange
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Vinidex |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 30960 |
| Angle | 90 deg |
| Conduit Size | 150 mm |
| Connection Type | Socket x Socket |
| Material | PVC |
| Finish | Orange |
| Length | 1895 mm |
| Radius | 635 mm |
| Product Type | Bends |
Description
Conduit Bend Heavy Duty, 150 mm, 90 deg Angle, 635 mm Radius, Socket x Socket Connection, 1895 mm Length, PVC, Orange
