Vinidex Rigid Conduit Heavy Duty 20mm 4M PVC Orange
Vinidex Rigid Conduit Heavy Duty 20mm 4M PVC Orange
Rigid Conduit Heavy Duty, 20 mm, 20 mm Outside Diameter, 4 mtr Length, 2.3 mm Thickness, IP67, 25 deg C, PVC, Orange
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Vinidex |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | 10700 |
| Colour | Orange |
| Conduit Size | 20 mm |
| Length | 4 mtr |
| Material | PVC |
| IP Rating | IP67 |
| Outside Diameter | 20 mm |
| Product Type | Rigid Conduit Heavy Duty |
| Temperature | 25 deg C |
| Thickness | 2.3 mm |
Description
Rigid Conduit Heavy Duty, 20 mm, 20 mm Outside Diameter, 4 mtr Length, 2.3 mm Thickness, IP67, 25 deg C, PVC, Orange
