Vinidex Rigid Conduit Heavy Duty Sandwich 100mm 4M PVC Orange
Vinidex Rigid Conduit Heavy Duty Sandwich 100mm 4M PVC Orange
Rigid Conduit Heavy Duty Sandwich Core, 100 mm, 114 mm Outside Diameter, 4 mtr Length, 5.9 mm Thickness, IP67, 25 deg C, PVC, Orange
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Vinidex |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | 21040 |
| Colour | Orange |
| Conduit Size | 100 mm |
| IP Rating | IP67 |
| Length | 4 mtr |
| Material | PVC |
| Outside Diameter | 114 mm |
| Product Type | Rigid Conduit Heavy Duty |
| Temperature | 25 deg C |
| Thickness | 5.9 mm |
Description
Rigid Conduit Heavy Duty Sandwich Core, 100 mm, 114 mm Outside Diameter, 4 mtr Length, 5.9 mm Thickness, IP67, 25 deg C, PVC, Orange
