Unistrut Pipe Clamp 2 Piece Light Duty 43mm Steel Hot-Dip Galvanised
Unistrut Pipe Clamp 2 Piece Light Duty 43mm Steel Hot-Dip Galvanised
Pipe Clamp 2 Piece Light Duty, 43 mm, Load Rating: 2.88 kN, 107 mm Length, 25 mm Width, 3 mm Thickness, Steel, Hot-Dip Galvanised
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4001639 |
| Conduit Size | 43 mm |
| Load Rating | 2.88 kN |
| Length | 107 mm |
| Product Type | Pipe & Cable Clamps |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 25 mm |
Description
Pipe Clamp 2 Piece Light Duty, 43 mm, Load Rating: 2.88 kN, 107 mm Length, 25 mm Width, 3 mm Thickness, Steel, Hot-Dip Galvanised
