Unistrut Pipe Saddle Clamp Heavy Duty 324mm Steel Galvanised
Unistrut Pipe Saddle Clamp Heavy Duty 324mm Steel Galvanised
Pipe Saddle Clamp Heavy Duty, 324 mm, Load Rating: 10.87 kN, 479 mm Length, 75 mm Width, 10 mm Thickness, Steel, Galvanised
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4001569 |
| Conduit Size | 324 mm |
| Load Rating | 10.87 kN |
| Length | 479 mm |
| Product Type | Clamps & Brackets |
| Width | 75 mm |
| Thickness | 10 mm |
Description
Pipe Saddle Clamp Heavy Duty, 324 mm, Load Rating: 10.87 kN, 479 mm Length, 75 mm Width, 10 mm Thickness, Steel, Galvanised
