Unistrut Pipe Clamp 2 Piece with Yoke Medium Duty 114mm Steel Hot Dip Galvanised
Unistrut Pipe Clamp 2 Piece with Yoke Medium Duty 114mm Steel Hot Dip Galvanised
Pipe Clamp 2 Piece with Yoke Medium Duty, 114 mm, Load Rating: 3.53 kN, 210 mm Length, 40 mm Width, 6 mm Thickness, Steel, Galvanised, For Use With: Threaded Rod
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4001515 |
| Conduit Size | 114 mm |
| For Use With | Threaded Rod |
| Load Rating | 3.53 kN |
| Length | 210 mm |
| Product Type | Clamps & Brackets |
| Width | 40 mm |
| Thickness | 6 mm |
Description
Pipe Clamp 2 Piece with Yoke Medium Duty, 114 mm, Load Rating: 3.53 kN, 210 mm Length, 40 mm Width, 6 mm Thickness, Steel, Galvanised, For Use With: Threaded Rod
