Unistrut Heavy Duty Cable Tray Cantilever Bracket 780mm Hot-Dip Galvanized
Unistrut Heavy Duty Cable Tray Cantilever Bracket 780mm Hot-Dip Galvanized
Cable Tray Cantilever Bracket Heavy Duty, For Use With P1000, P1010, P4010 or P5510 Channels, Steel, Hot Dip Galvanised, 780 mm Length, 40 mm Width, 235 mm Height, 8 mm Thickness
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4001224 |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Height | 235 mm |
| For Use With | P1000 P1010 P4010 or P5510 Channels |
| Material | Steel |
| Thickness | 8 mm |
| Product Type | Tray-Ladder Brackets |
| Length | 780 mm |
| Width | 40 mm |
Description
Cable Tray Cantilever Bracket Heavy Duty, For Use With P1000, P1010, P4010 or P5510 Channels, Steel, Hot Dip Galvanised, 780 mm Length, 40 mm Width, 235 mm Height, 8 mm Thickness
