Unistrut Strut Cantilever Bracket Braced L320mm 4.47kN Stainless Steel
Unistrut Strut Cantilever Bracket Braced L320mm 4.47kN Stainless Steel
Strut Cantilever Bracket Braced, 320 mm Length, 40 mm Width, 200 mm Height, 14 mm Hole Diameter, 21 mm From End, 48 mm On Centre Hole Spacing, Working Load: 4.47 kN, Stainless Steel, For Use With: P1000 Channel
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Unistrut |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4001216 |
| For Use With | P1000 Channel |
| Height | 200 mm |
| Hole Diameter | 14 mm |
| Hole Spacing | 21 mm From End 48 mm On Centre |
| Length | 320 mm |
| Product Type | Clamps & Brackets |
| Working Load | 4.47 kN |
| Width | 40 mm |
Description
Strut Cantilever Bracket Braced, 320 mm Length, 40 mm Width, 200 mm Height, 14 mm Hole Diameter, 21 mm From End, 48 mm On Centre Hole Spacing, Working Load: 4.47 kN, Stainless Steel, For Use With: P1000 Channel
