Unistrut Structural Channel Plain Heavy Duty Profile 5500 41.3x61.9x2.5mm 6M Steel Hot-Dip Galvanised
Unistrut Structural Channel Plain Heavy Duty Profile 5500 41.3x61.9x2.5mm 6M Steel Hot-Dip Galvanised
Structural Channel Plain Heavy Duty, Profile 5500, Steel, Hot Dip Galvanised, 2.5 mm Thickness, 6 mtr Length, 41.3 mm Width, 61.9 mm Height
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Range Name | P5500 Strut |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | 4001201 |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Height | 61.9 mm |
| Length | 6 mtr |
| Material | Steel |
| Product Type | Channel Plain |
| Profile Type | Profile 5500 |
| Thickness | 2.5 mm |
| Width | 41.3 mm |
Description
Structural Channel Plain Heavy Duty, Profile 5500, Steel, Hot Dip Galvanised, 2.5 mm Thickness, 6 mtr Length, 41.3 mm Width, 61.9 mm Height
