Unistrut Structural Channel Slotted Light Duty Profile 4000 41.3x21x1.6mm 6M Steel Hot-Dip Galvanised
Unistrut Structural Channel Slotted Light Duty Profile 4000 41.3x21x1.6mm 6M Steel Hot-Dip Galvanised
Structural Channel Slotted Light Duty, Profile 4000, 6 mtr Length, 41.3 mm Width, 21 mm Height, 1.6 mm Thickness, Steel, Hot-Dip Galvanised
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Range Name | P4000 Strut |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | 4002215 |
| Height | 21 mm |
| Length | 6 mtr |
| Thickness | 1.6 mm |
| Product Type | Channel Slotted |
| Profile Type | Profile 4000 |
| Width | 41.3 mm |
Description
Structural Channel Slotted Light Duty, Profile 4000, 6 mtr Length, 41.3 mm Width, 21 mm Height, 1.6 mm Thickness, Steel, Hot-Dip Galvanised
