Unistrut Strut Post Base Plate Wing Shape L137mm W40mm H96mm Steel Hot-Dip Galvanised
Unistrut Strut Post Base Plate Wing Shape L137mm W40mm H96mm Steel Hot-Dip Galvanised
Strut Post Base Plate Wing Shape, 137 mm Length, 40 mm Width, 96 mm Height, 14 mm Hole Diameter, 21 mm From End, 48 mm On Center Hole Spacing, Steel, Hot-Dip Galvanised, For Use With: 41 mm Width Series Strut Fittings, 2.5 Safety Factor
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Unistrut |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4001082 |
| For Use With | 41mm Width Series Strut Fittings |
| Hole Spacing | 21 mm From End 48 mm On Center |
| Hole Diameter | 14 mm |
| Height | 96 mm |
| Length | 137 mm |
| Please Note | 2.5 Safety Factor |
| Product Type | Strut Post Bases |
| Width | 40 mm |
Description
Strut Post Base Plate Wing Shape, 137 mm Length, 40 mm Width, 96 mm Height, 14 mm Hole Diameter, 21 mm From End, 48 mm On Center Hole Spacing, Steel, Hot-Dip Galvanised, For Use With: 41 mm Width Series Strut Fittings, 2.5 Safety Factor
