Unistrut Strut Joining Plate Flat Right Angle 3 Hole L90mm W90mm Stainless Steel
Unistrut Strut Joining Plate Flat Right Angle 3 Hole L90mm W90mm Stainless Steel
Strut Joining Plate Flat Right Angle, 90 mm Length, 90 mm Width, 3 Holes, 14 mm Hole Diameter, 21 mm From End, 48 mm On Center Hole Spacing, Stainless Steel, For Use With: 41 mm Width Series Strut Fittings, 2.5 Safety Factor
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Unistrut |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4000884 |
| For Use With | 41mm Width Series Strut Fittings |
| Hole Spacing | 21 mm From End 48 mm On Center |
| Hole Diameter | 14 mm |
| Length | 90 mm |
| Please Note | 2.5 Safety Factor |
| Number of Holes | 3 Hole |
| Product Type | Strut & Channel Joiners |
| Width | 90 mm |
Description
Strut Joining Plate Flat Right Angle, 90 mm Length, 90 mm Width, 3 Holes, 14 mm Hole Diameter, 21 mm From End, 48 mm On Center Hole Spacing, Stainless Steel, For Use With: 41 mm Width Series Strut Fittings, 2.5 Safety Factor
