Unistrut Structural Channel Slotted Heavy Duty Profile 1000 41.3x41.3x2.5mm 6M Stainless Steel
Unistrut Structural Channel Slotted Heavy Duty Profile 1000 41.3x41.3x2.5mm 6M Stainless Steel
Structural Channel Slotted Heavy Duty, Slotted, Stainless Steel, 2.5 mm Thickness, 6 mtr Length, 41.3 mm Width, 41.3 mm Height
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4000848 |
| Height | 41.3 mm |
| Length | 6 mtr |
| Material | Stainless Steel |
| Product Type | Channel Slotted |
| Profile Type | Slotted |
| Thickness | 2.5 mm |
| Width | 41.3 mm |
Description
Structural Channel Slotted Heavy Duty, Slotted, Stainless Steel, 2.5 mm Thickness, 6 mtr Length, 41.3 mm Width, 41.3 mm Height
