Unistrut Structural Channel Plain Heavy Duty Profile 1000 41.3x41.3x2.5mm 6M Steel Galvabond
Unistrut Structural Channel Plain Heavy Duty Profile 1000 41.3x41.3x2.5mm 6M Steel Galvabond
Structural Channel Plain Heavy Duty, Plain, Steel, Galvabond, 2.5 mm Thickness, 6 mtr Length, 41.3 mm Width, 41.3 mm Height
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Range Name | P1000 Strut |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 30101800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 3000058 |
| Finish | Galvabond |
| Height | 41.3 mm |
| Length | 6 mtr |
| Material | Steel |
| Product Type | Channel Plain |
| Thickness | 2.5 mm |
| Width | 41.3 mm |
Description
Structural Channel Plain Heavy Duty, Plain, Steel, Galvabond, 2.5 mm Thickness, 6 mtr Length, 41.3 mm Width, 41.3 mm Height
