Unistrut Cable Ladder Cross Intersection R450mm W300mm NEMA 16A Steel Hot-Dip Galvanized
Unistrut Cable Ladder Cross Intersection R450mm W300mm NEMA 16A Steel Hot-Dip Galvanized
Cable Ladder Cross Intersection, 300 mm Tray Width, 450 mm Radius, Class Rating: NEMA 16A, 84 mm Height, Steel Material, Hot-Dip Galvanized Finish
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Range Name | NEMA 16A Cable Ladders |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4000560 |
| Class Rating | NEMA 16A |
| Height | 84 mm |
| Product Type | Tray-Ladder Crosses |
| Radius | 450 mm |
Description
Cable Ladder Cross Intersection, 300 mm Tray Width, 450 mm Radius, Class Rating: NEMA 16A, 84 mm Height, Steel Material, Hot-Dip Galvanized Finish
