Unistrut Cable Ladder External Riser 90deg R450mm W450mm NEMA 16A Steel Hot-Dip Galvanized
Unistrut Cable Ladder External Riser 90deg R450mm W450mm NEMA 16A Steel Hot-Dip Galvanized
Cable Ladder External Riser, 450 mm Tray Width, 450 mm Radius, 90 deg Angle, Class Rating: NEMA 16A, 84 mm Height, Steel Material, Hot-Dip Galvanized Finish
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Range Name | NEMA 16A Cable Ladders |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4000540 |
| Class Rating | NEMA 16A |
| Angle | 90 deg |
| Height | 84 mm |
| Product Type | Tray-Ladder Risers |
| Radius | 450 mm |
Description
Cable Ladder External Riser, 450 mm Tray Width, 450 mm Radius, 90 deg Angle, Class Rating: NEMA 16A, 84 mm Height, Steel Material, Hot-Dip Galvanized Finish
