Unistrut Cable Ladder 600mm x 72mm x 6m NEMA 16A Steel Hot-Dip Galvanized
Unistrut Cable Ladder 600mm x 72mm x 6m NEMA 16A Steel Hot-Dip Galvanized
Cable Ladder, 600 mm Tray Width, 72 mm Tray Depth, 6 mtr Length, 93 mm Overall Height, NEMA 16A, Steel, Hot Dip Galvanised
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Range Name | NEMA 16A Cable Ladders |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | LN |
| Vendor Product | 4000526 |
| NEMA Rating | NEMA 16A |
| Finish | Hot Dip Galvanised |
| Length | 6 mtr |
| Material | Steel |
| Overall Height | 93 mm |
| Product Type | Cable Ladder Trays |
| Tray Depth | 72 mm |
| Tray Width | 600 mm |
Description
Cable Ladder, 600 mm Tray Width, 72 mm Tray Depth, 6 mtr Length, 93 mm Overall Height, NEMA 16A, Steel, Hot Dip Galvanised
