Unistrut Cable Ladder Bend 90deg R300mm W600mm NEMA 12B Steel Hot-Dip Galvanized
Unistrut Cable Ladder Bend 90deg R300mm W600mm NEMA 12B Steel Hot-Dip Galvanized
Cable Ladder Bend, 600 mm Tray Width, 300 mm Radius, 90 deg Angle, Class Rating: NEMA 12B, 60 mm Height, Steel Material, Hot-Dip Galvanized Finish
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Range Name | NEMA 12 Cable Ladders |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4000454 |
| Angle | 90 deg |
| Class Rating | NEMA 12B |
| Product Type | Tray-Ladder Bends |
| Radius | 300 mm |
| Tray Width | 600 mm |
| Height | 60 mm |
Description
Cable Ladder Bend, 600 mm Tray Width, 300 mm Radius, 90 deg Angle, Class Rating: NEMA 12B, 60 mm Height, Steel Material, Hot-Dip Galvanized Finish
