Unistrut Cable Ladder Bend 90deg R600mm W150mm NEMA 20C Aluminium
Unistrut Cable Ladder Bend 90deg R600mm W150mm NEMA 20C Aluminium
Cable Ladder Bend, 150 mm Tray Width, 600 mm Radius, 90 deg Angle, Class Rating: NEMA 20C, 150 mm Height, Aluminium Material
| Brand | Unistrut |
|---|---|
| Range Name | NEMA 20C Cable Ladders |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 4000390 |
| Class Rating | NEMA 20C |
| Height | 150 mm |
| Angle | 90 deg |
| Product Type | Tray-Ladder Bends |
| Tray Width | 150 mm |
| Radius | 600 mm |
Description
Cable Ladder Bend, 150 mm Tray Width, 600 mm Radius, 90 deg Angle, Class Rating: NEMA 20C, 150 mm Height, Aluminium Material
