Ultraflex Flexible Conduit Corrugated Standard Weight 20mm 30M PVC Black
Ultraflex Flexible Conduit Corrugated Standard Weight 20mm 30M PVC Black
Flexible Conduit Corrugated, 20 mm, 16 mm Inside Diameter, 20.7 mm Outside Diameter, 35 mm Bend Radius, IP65, -10 to 65 deg C, Black Sheath, 30 mtr Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Ultraflex |
| Standard Pack Size | 30 |
| UNSPSC Class | 39131700 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | 150-016 |
| Bend Radius | 35 mm |
| Inside Diameter | 16 mm |
| IP Rating | IP65 |
| Conduit Size | 20 mm |
| Length | 30 mtr |
| Outside Diameter | 20.7 mm |
| Sheath Colour | Black |
| Product Type | Flex Conduit Standard Weight |
| Temperature | -10 to 65 deg C |
Description
Flexible Conduit Corrugated, 20 mm, 16 mm Inside Diameter, 20.7 mm Outside Diameter, 35 mm Bend Radius, IP65, -10 to 65 deg C, Black Sheath, 30 mtr Length
