Tesco Solid State Dimmer Complete w/External Potentiometer In 25-250V Out 250V 40A
Tesco Solid State Dimmer Complete w/External Potentiometer In 25-250V Out 250V 40A
Solid State Dimmer Complete With External Potentiometer, 25-250 Volt AC Input, 250 Volt AC Output, 40 Amp, 60 mm Height, 45 mm Width, 25 mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Tesco |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39122300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SRR2540 |
| Current | 40 Amp |
| Depth | 25 mm |
| Height | 60 mm |
| Input Voltage | Input 25-250 Volt AC |
| Output Voltage | Output 250 Volt AC |
| Product Type | Dimmers |
| Width | 45 mm |
Description
Solid State Dimmer Complete With External Potentiometer, 25-250 Volt AC Input, 250 Volt AC Output, 40 Amp, 60 mm Height, 45 mm Width, 25 mm Depth
