Trend Downlight 205-220mm Cutout LED 35W 100-240V 4K White
Trend Downlight 205-220mm Cutout LED 35W 100-240V 4K White
Downlight 205-220 mm Cutout, LED, 35 Watt, 100-240 Volt AC, 50/60 Hz, Recessed Mounting, 4000K, 50000 hr Average Lamp Life, CRI: 90+, Dimmable, Cut-Out Diameter: 205-220 mm, Power Factor: >0.9, White, IP20, 230 mm Width, 140 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Trend |
| Range Name | Maxiled |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XLC354-MB-W |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Cut-Out Diameter | 205-220 mm |
| CRI | 90+ |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 140 mm |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Input Voltage | 100-240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Light Source | LED |
| Mounting Method | Recessed |
| Power Factor | >0.9 |
| Product Type | Downlights |
| Width | 230 mm |
| Wattage | 35 Watt |
Description
Downlight 205-220 mm Cutout, LED, 35 Watt, 100-240 Volt AC, 50/60 Hz, Recessed Mounting, 4000K, 50000 hr Average Lamp Life, CRI: 90+, Dimmable, Cut-Out Diameter: 205-220 mm, Power Factor: >0.9, White, IP20, 230 mm Width, 140 mm Height
