Trend Downlight Round Adjustable 8W 92mm Cutout COB LED 8.5W 3K Black
Trend Downlight Round Adjustable 8W 92mm Cutout COB LED 8.5W 3K Black
Downlight Round Adjustable, COB LED Chip, 8.5 Watt, 100-240 Volt Input Voltage, 50/60 Hz Input Frequency, Round, 3000K, 50000 hrs, 90+ CRI, Dimmable, IP20, >0.9 Power Factor, Black, 92 mm Cut-Out Diameter, 104 mm Width, 75 mm Height
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Trend |
| Range Name | Resiled |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | RDC83-WB-B |
| Average Lamp Life | 50000 hrs |
| Colour | Black |
| Colour Temperature | 3000K |
| CRI | 90+ |
| Cut-Out Diameter | 92 mm |
| Dimmable | Dimmable |
| Height | 75 mm |
| Input Voltage | 100-240 Volt |
| IP Rating | IP20 |
| Input Frequency | 50/60 Hz |
| Lamp Shape | Round |
| Light Source | COB LED Chip |
| Power Factor | >0.9 |
| Product Type | Downlights Round |
| Wattage | 8.5 Watt |
| Width | 104 mm |
Description
Downlight Round Adjustable, COB LED Chip, 8.5 Watt, 100-240 Volt Input Voltage, 50/60 Hz Input Frequency, Round, 3000K, 50000 hrs, 90+ CRI, Dimmable, IP20, >0.9 Power Factor, Black, 92 mm Cut-Out Diameter, 104 mm Width, 75 mm Height
