Tridonic Electronic Transformer 54W 220-240V IP20 360mm F/1x58 T8 Eco 1 Lamp Luminaries
Tridonic Electronic Transformer 54W 220-240V IP20 360mm F/1x58 T8 Eco 1 Lamp Luminaries
Electronic Transformer, Fluorescent, 220-240 Volt, 54 Watt, 50/60 Hz, Ballast Factor: 0.98, Dimmable. IP20, For Use With: 1x58 T8 Eco 1 Lamp Luminaries, -25 to 70 deg C, 21 mm Height, 30 mm Width, 360 mm Length
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Tridonic |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39101900 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 28000037 |
| Ballast Factor | 0.98 |
| Dimmable | Dimmable |
| For Use With | 1x58 T8 Eco 1 Lamp Luminaries |
| Lamp Type | Fluorescent |
| Length | 360 mm |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Height | 21 mm |
| IP Rating | IP20 |
| Product Type | Lighting Spares |
| Temperature | -25 to 70 deg C |
| Width | 30 mm |
| Wattage | 54 Watt |
| Voltage | 220-240 Volt |
Description
Electronic Transformer, Fluorescent, 220-240 Volt, 54 Watt, 50/60 Hz, Ballast Factor: 0.98, Dimmable. IP20, For Use With: 1x58 T8 Eco 1 Lamp Luminaries, -25 to 70 deg C, 21 mm Height, 30 mm Width, 360 mm Length
