Terasaki Moulded Case Circuit Breaker 3 Pole 6 kA 160 Amp
Terasaki Moulded Case Circuit Breaker 3 Pole 6 kA 160 Amp
Moulded Case Circuit Breaker, 690 Volt AC, 160 Amp, Interrupt Capacity: 6 kA, Number of Poles: 3, 250 AF Frame, Front, 165mm Height x 105mm Width x 68mm Depth
| Brand | Terasaki |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | S160NN3 |
| Height | 165 mm |
| Depth | 68 mm |
| Frame Type | 250 AF |
| Current | 160 Amp |
| Interrupt Capacity | 6 kA |
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Mounting Method | Front |
| Product Type | MCCBs |
| Voltage | 690 Volt |
| Width | 105 mm |
Description
Moulded Case Circuit Breaker, 690 Volt AC, 160 Amp, Interrupt Capacity: 6 kA, Number of Poles: 3, 250 AF Frame, Front, 165mm Height x 105mm Width x 68mm Depth
