Terasaki Moulded Case Circuit Breaker Thermal Magnetic 3 Pole 36 kA Icu 36 kA Ics 32 Amp
Terasaki Moulded Case Circuit Breaker Thermal Magnetic 3 Pole 36 kA Icu 36 kA Ics 32 Amp
Moulded Case Circuit Breaker, 690 Volt AC, 32 Amp, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 36 kA Icu 36 kA Ics, Number of Poles: 3, Thermal Setting: 20-32 Amp Adjustable, Magnetic Setting: 192 to 384 Amp Adjustable, 125 AF Frame, Thermal Magnetic Trip, Front, 155mm Height x 90mm Width x 68mm Depth
| Brand | Terasaki |
|---|---|
| Range Name | TemBreak 2 S125NJ |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | S125NJ332 |
| Current | 32 Amp |
| Depth | 68 mm |
| Frame Type | 125 AF |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Interrupt Capacity | 36 kA Icu / 36 kA Ics |
| Height | 155 mm |
| Magnetic Setting | 192 to 384 Amp Adjustable |
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Mounting Method | Front |
| Product Type | MCCBs |
| Thermal Setting | 20-32 Amp Adjustable |
| Trip Type | Thermal Magnetic |
| Voltage | 690 Volt |
| Width | 90 mm |
Description
Moulded Case Circuit Breaker, 690 Volt AC, 32 Amp, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 36 kA Icu 36 kA Ics, Number of Poles: 3, Thermal Setting: 20-32 Amp Adjustable, Magnetic Setting: 192 to 384 Amp Adjustable, 125 AF Frame, Thermal Magnetic Trip, Front, 155mm Height x 90mm Width x 68mm Depth
