Terasaki Moulded Case Circuit Breaker Thermal Magnetic 3 Pole 65 kA Icu 36 kA Ics 20 Amp
Terasaki Moulded Case Circuit Breaker Thermal Magnetic 3 Pole 65 kA Icu 36 kA Ics 20 Amp
Moulded Case Circuit Breaker, 690 Volt AC, 20 Amp, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 65 kA Icu 36 kA Ics, Number of Poles: 3, Thermal Setting: 12.5-20 Amp Adjustable, Magnetic Setting: 120 to 240 Amp Adjustable, 125 AF Frame, Thermal Magnetic Trip, Front, 155mm Height x 90mm Width x 68mm Depth
| Brand | Terasaki |
|---|---|
| Range Name | TemBreak 2 S125GJ |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | S125GJ320 |
| Current | 20 Amp |
| Depth | 68 mm |
| Frame Type | 125 AF |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Interrupt Capacity | 65 kA Icu / 36 kA Ics |
| Height | 155 mm |
| Magnetic Setting | 120 to 240 Amp Adjustable |
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Mounting Method | Front |
| Product Type | MCCBs |
| Thermal Setting | 12.5-20 Amp Adjustable |
| Trip Type | Thermal Magnetic |
| Voltage | 690 Volt |
| Width | 90 mm |
Description
Moulded Case Circuit Breaker, 690 Volt AC, 20 Amp, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 65 kA Icu 36 kA Ics, Number of Poles: 3, Thermal Setting: 12.5-20 Amp Adjustable, Magnetic Setting: 120 to 240 Amp Adjustable, 125 AF Frame, Thermal Magnetic Trip, Front, 155mm Height x 90mm Width x 68mm Depth
