Terasaki Moulded Case Circuit Breaker Thermal Magnetic 3 Pole 125 kA Icu 85 kA Ics 125 Amp
Terasaki Moulded Case Circuit Breaker Thermal Magnetic 3 Pole 125 kA Icu 85 kA Ics 125 Amp
Moulded Case Circuit Breaker, 690 Volt AC, 125 Amp, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 125 kA Icu 85 kA Ics, Number of Poles: 3, Thermal Setting: 80-125 Amp Adjustable, Magnetic Setting: 750 to 1250 Amp Adjustable, 125 AF Frame, Thermal Magnetic Trip, Front, 165mm Height x 105mm Width x103mm Depth
| Brand | Terasaki |
|---|---|
| Range Name | TemBreak 2 H125NJ |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | H125NJ3125 |
| Current | 125 Amp |
| Frame Type | 125 AF |
| Depth | 103 mm |
| Height | 165 mm |
| Interrupt Capacity | 125 kA Icu / 85 kA Ics |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Magnetic Setting | 750 to 1250 Amp Adjustable |
| Mounting Method | Front |
| Number Of Poles | 3 Pole |
| Product Type | MCCBs |
| Trip Type | Thermal Magnetic |
| Thermal Setting | 80-125 Amp Adjustable |
| Voltage | 690 Volt |
| Width | 105 mm |
Description
Moulded Case Circuit Breaker, 690 Volt AC, 125 Amp, 50/60 Hz, Interrupt Capacity: 125 kA Icu 85 kA Ics, Number of Poles: 3, Thermal Setting: 80-125 Amp Adjustable, Magnetic Setting: 750 to 1250 Amp Adjustable, 125 AF Frame, Thermal Magnetic Trip, Front, 165mm Height x 105mm Width x103mm Depth
