Schneider Electronic Sounder & Beacon 70-90 dB @ 1 m 120-230 VAC/DC
Schneider Electronic Sounder & Beacon 70-90 dB @ 1 m 120-230 VAC/DC
Electronic Alarm Sounder and Beacon, 120-230 Volt AC/DC, 25 mA, 70-90 dB at 1mtr, -25-50 deg C, 70mm Width x 63mm Height x 70mm Depth
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Schneider |
| Range Name | XVB |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 46171600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | XVBC9M |
| Product Type | Audible Warning Devices |
| Sound Level | 70-90 dB at 1 mtr |
| Voltage | 120-230 Volt AC/DC |
| Dimensions | 70 mm Width x 63 mm Height x 70 mm Depth |
| Current | 25 mA |
| Temperature | -25-50 deg C |
Description
Electronic Alarm Sounder and Beacon, 120-230 Volt AC/DC, 25 mA, 70-90 dB at 1mtr, -25-50 deg C, 70mm Width x 63mm Height x 70mm Depth
