Schneider Additional Earthing Block 40 Amp 690 VAC Screw Clamp IP20 Conforming to IEC 60529
Schneider Additional Earthing Block 40 Amp 690 VAC Screw Clamp IP20 Conforming to IEC 60529
Additional Earthing Block, 40 Amp, 690 Volt AC, Screw Clamp Terminal Connection, IP20 Conforming to IEC 60529,-20 to 50 deg C, 74mm Height, 16mm Width, 35mm Depth, For Use With: TeSys VARIO V0, V02, V2, V01, V1
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | VZ14 |
| Current | 40 Amp |
| Depth | 35mm |
| For Use With | TeSys VARIO V0/V02/V2/V01/V1 |
| Height | 74mm |
| IP Rating | IP20 |
| Product Type | Additional Earthing Block |
| Temperature | -20 to 50 deg C |
| Terminal Connection | Screw Clamp |
| Voltage | 690 Volt AC |
| Width | 16mm |
Description
Additional Earthing Block, 40 Amp, 690 Volt AC, Screw Clamp Terminal Connection, IP20 Conforming to IEC 60529,-20 to 50 deg C, 74mm Height, 16mm Width, 35mm Depth, For Use With: TeSys VARIO V0, V02, V2, V01, V1
