Schneider Reversing Power Base 3P 1N.O-1N.C
Schneider Reversing Power Base 3P 1N.O-1N.C
Reversing Power Base, 690 Volt AC, 9, 12 Amp, For Use With: TeSys U LUC.X6BL/LUC.1XBL/LUC.05BL/LUC.12BL Control Unit, 224 mm Height, 45 mm Width, 126 mm Depth, 3P Motors, Protection and Diagnostic, Class 10, 3 Pole 1NO+1NC Aux, 24 Volt DC
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Range Name | TeSys Model U |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | LU2B12BL |
| Current | 9-12 Amp |
| For Use With | TeSys U LUC.X6BL/LUC.1XBL/LUC.05BL/LUC.12BL Control Unit |
| Depth | 126 mm |
| Height | 224 mm |
| Please Note | 3P Motors, Protection and Diagnostic, Class 10, 3 Pole 1NO+1NC Aux, 24 Volt DC |
| Product Type | simple |
| Voltage | 690 Volt |
| Width | 45 mm |
Description
Reversing Power Base, 690 Volt AC, 9, 12 Amp, For Use With: TeSys U LUC.X6BL/LUC.1XBL/LUC.05BL/LUC.12BL Control Unit, 224 mm Height, 45 mm Width, 126 mm Depth, 3P Motors, Protection and Diagnostic, Class 10, 3 Pole 1NO+1NC Aux, 24 Volt DC
