Sylvania Ceiling Oyster LED 18W 3K Plastic White
Sylvania Ceiling Oyster LED 18W 3K Plastic White
Ceiling Oyster LED, LED, 18 Watt, Plastic, 3000K, 40000 hr Average Lamp Life, Dimmable, White, IP20, 360 mm Length, 93 mm Width
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Sylvania |
| Standard Pack Size | 5 |
| UNSPSC Class | 39111500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 700100 |
| Average Lamp Life | 40000 hrs |
| Colour | White |
| Colour Temperature | 3000K |
| Diffuser Type | Plastic |
| Dimmable | Dimmable |
| IP Rating | IP20 |
| Length | 360 mm |
| Light Source | LED |
| Wattage | 18 Watt |
| Product Type | Oyster Lights |
| Width | 93 mm |
Description
Ceiling Oyster LED, LED, 18 Watt, Plastic, 3000K, 40000 hr Average Lamp Life, Dimmable, White, IP20, 360 mm Length, 93 mm Width
