Sylvania Mercury Vapour Lamp High Pressure Elliptical 125W E27 Neutral White 4000K 6300 Lumens 29000 hrs
Sylvania Mercury Vapour Lamp High Pressure Elliptical 125W E27 Neutral White 4000K 6300 Lumens 29000 hrs
Mercury Vapour Lamp, High Pressure, 125 Watt, 125 Volt, Elliptical Shape, E27 Base, Neutral White, 4000K, 6300 Lumens, 29000 hrs Average Life, 360 deg Beam Angle, 76 mm Diameter, 178 mm Length
| Brand | Sylvania |
|---|---|
| Standard Pack Size | 40 |
| UNSPSC Class | 39101600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | 654610 |
| Average Lamp Life | 29000 hrs |
| Base Type | E27 |
| Beam Angle | 360 deg |
| Colour Designation | Neutral White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Diameter | 76 mm |
| Lamp Shape | Elliptical |
| Length | 178 mm |
| Lumens | 6300 lm |
| Product Type | Lamps Mercury Vapour |
| Voltage | 125 Volt |
| Wattage | 125 Watt |
Description
Mercury Vapour Lamp, High Pressure, 125 Watt, 125 Volt, Elliptical Shape, E27 Base, Neutral White, 4000K, 6300 Lumens, 29000 hrs Average Life, 360 deg Beam Angle, 76 mm Diameter, 178 mm Length
