Swe-Check Miniature Ceramic Fuse Fast Acting 500mA 600VAC 3AB 6.3x32mm
Swe-Check Miniature Ceramic Fuse Fast Acting 500mA 600VAC 3AB 6.3x32mm
Miniature Ceramic Fuse Fast Acting, 600 VAC, 500 mA, Interrupt Capacity: 50 kA, Ceramic, 6.3mm Diameter x 32mm Length, 3AB
| Brand | Swe-Check |
|---|---|
| Range Name | Type 3AB |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 39121600 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SWE-3AB-FB.500/600V |
| Current | 500 mA |
| Dimensions | 6.3 mm Diameter x 32 mm Length |
| Material | Ceramic |
| Interrupt Capacity | 50 kA |
| Product Type | Miniature Fuses Ceramic |
| Standard Reference | 3AB |
| Voltage | 600 Volt AC |
Description
Miniature Ceramic Fuse Fast Acting, 600 VAC, 500 mA, Interrupt Capacity: 50 kA, Ceramic, 6.3mm Diameter x 32mm Length, 3AB
