Sutton Jobber Drill Bit Set 5.1mm HSS Inox/Stainless Steel 10 Pack
Sutton Jobber Drill Bit Set 5.1mm HSS Inox/Stainless Steel 10 Pack
Jobber Length Drill Bit, 5.1 mm, R40 Spiral Flute, 32 mm Flute Length, 130 deg Standard Point, 3xd Cutting Depth, 86 mm Length, M2 High Speed Steel, Futura Nano PVD Coated Tip, For Use With Stainless Steel, 10 Pack
| Features |
|
|---|---|
| Brand | Sutton Tools |
| Standard Pack Size | 10 |
| UNSPSC Class | 27112800 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SUTD1800510 |
| Cutting Depth | 3xd |
| Finish | Futura Nano PVD Coated Tip |
| Flute Length | 32 mm |
| Flute Type | R40 Spiral |
| For Use With | Stainless Steel |
| Length | 86 mm |
| Material | M2 High Speed Steel |
| Pack Size | 10 Pack |
| Point Type | 130 deg Standard |
| Size | 5.1 mm |
Description
Jobber Length Drill Bit, 5.1 mm, R40 Spiral Flute, 32 mm Flute Length, 130 deg Standard Point, 3xd Cutting Depth, 86 mm Length, M2 High Speed Steel, Futura Nano PVD Coated Tip, For Use With Stainless Steel, 10 Pack
