Sunon Cooling Fan Ball Bearing 107CFM 120x120x38mm 240V Die-Cast Aluminium
Sunon Cooling Fan Ball Bearing 107CFM 120x120x38mm 240V Die-Cast Aluminium
Cooling Fan, 220-240 Volt AC, 0.125/0.11 Amp, 19 Watt, Diecast Aluminium Frame, 120mm Length, 120mm Width, 38mm Height, Operating:-10 to 70 deg C, Storage:-40 to 70 deg C, 107CFM Air Flow, 3050 RPM Speed, 50 dBA Noise Level, Ball Bearing
| Brand | Sunon |
|---|---|
| Standard Pack Size | 40 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | F1130 |
| Current | 0.125/0.11 Amp |
| Height | 38 mm |
| Length | 120 mm |
| Material | Die-Cast Aluminium |
| Please Note | 107CFM Air Flow 3050 RPM Speed 50 dBA Noise Level Ball Bearing |
| Product Type | simple |
| Temperature | Operating:-10 to 70 deg C/Storage:-40 to 70 deg C |
| Voltage | 220-240 Volt |
| Width | 120 mm |
Description
Cooling Fan, 220-240 Volt AC, 0.125/0.11 Amp, 19 Watt, Diecast Aluminium Frame, 120mm Length, 120mm Width, 38mm Height, Operating:-10 to 70 deg C, Storage:-40 to 70 deg C, 107CFM Air Flow, 3050 RPM Speed, 50 dBA Noise Level, Ball Bearing
