Siemens 25mm SDI Cable White 1mtr
Siemens 25mm SDI Cable White 1mtr
SDI Cable, 25 mm, Stranded Tinned Copper, 3.3 kV, 1 Core, 12.2 mm Overall Diameter, 1 mtr Length, Static 73.2 mm Flexible 97.6 mm Bend Radius, White Core, EPR (R-E-110) Insulation, PCP Rubber Sheath, Black Sheath, 110 deg C, AS/NZS 1125 AS/NZS 3008.1.1:2017 VDE 0250 part 602
| Brand | Siemens |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 26121600 |
| UOM | MTR |
| Vendor Product | 5DF2133-6 |
| Bend Radius | Static 73.2 mm/Flexible 97.6 mm |
| Conductor Size | 25 mm |
| Conductor Type | Stranded Tinned Copper |
| Core Colours | White |
| Insulation Material | EPR (R-E-110) |
| Length | 1 mtr |
| Number of Cores | 1 Core |
| Overall Diameter | 12.2 mm |
| Product Type | SDI Cable |
| Sheath Material | PCP Rubber |
| Standards | AS/NZS 1125 AS/NZS 3008.1.1:2017 VDE 0250 part 602 |
| Sheath Colour | Black |
| Voltage | 3.3 kV |
| Temperature | 110 deg C |
Description
SDI Cable, 25 mm, Stranded Tinned Copper, 3.3 kV, 1 Core, 12.2 mm Overall Diameter, 1 mtr Length, Static 73.2 mm Flexible 97.6 mm Bend Radius, White Core, EPR (R-E-110) Insulation, PCP Rubber Sheath, Black Sheath, 110 deg C, AS/NZS 1125 AS/NZS 3008.1.1:2017 VDE 0250 part 602
