SharkRack Data Cabinet Wall Mounting Single Section 18RU W600mm D450mm H925mm Steel Matte Black Powder Coated
SharkRack Data Cabinet Wall Mounting Single Section 18RU W600mm D450mm H925mm Steel Matte Black Powder Coated
Data Cabinet Wall Mounting Single Section, 925mm Height, 600mm Width, 450mm Depth, Static: 61 kg, 18RU, Wall Mounting, Cold Rolled Steel, Matte Black, Powder Coated Finish
| Features |
|
|---|---|
| Brand | SharkRack |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 43223300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | SWC0118U645 |
| Colour | Black |
| Depth | 450 mm |
| Finish | Powder Coated |
| Height | 925 mm |
| Load Capacity | 61 kg |
| Material | Cold Rolled Steel |
| Product Type | Data Cabinets Wall Mount |
| Rack Units | 18 RU |
| Width | 600 mm |
Description
Data Cabinet Wall Mounting Single Section, 925mm Height, 600mm Width, 450mm Depth, Static: 61 kg, 18RU, Wall Mounting, Cold Rolled Steel, Matte Black, Powder Coated Finish
