Schneider Harmony XB4 Emergency Stop Mushroom Push Button Push Pull Chromium Plated Metal Yellow 22mm Diameter
Schneider Harmony XB4 Emergency Stop Mushroom Push Button Push Pull Chromium Plated Metal Yellow 22mm Diameter
Emergency Stop, Mushroom Push Button Actuator Head, 22 mm Mounting Hole Diameter, Push Pull Operator, 0.6 N/m Tightening Torque, Screw Terminal, NEMA 4X/13, Chromium Plated Metal Bezel, Yellow, 40 - 70 deg C, 22 mm Diameter, 150 mm Height, 30 mm Width
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121500 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | ZB4BT5 |
| Actuator Head | Mushroom Push Button |
| Diameter | 22 mm |
| Height | 150 mm |
| Mounting Hole Diameter | 22 mm |
| NEMA Rating | NEMA 4X/13 |
| Operator Type | Push Pull |
| Product Type | Emergency Stop |
| Temperature | 40 - 70 deg C |
| Terminal Connection | Screw |
| Width | 30 mm |
| Tightening Torque | 0.6 Nm |
Description
Emergency Stop, Mushroom Push Button Actuator Head, 22 mm Mounting Hole Diameter, Push Pull Operator, 0.6 N/m Tightening Torque, Screw Terminal, NEMA 4X/13, Chromium Plated Metal Bezel, Yellow, 40 - 70 deg C, 22 mm Diameter, 150 mm Height, 30 mm Width
