Schneider Adaptable Box w/Clear Lid Light Grey IP66 ABS 225 Wx120 Dx275 H mm
Schneider Adaptable Box w/Clear Lid Light Grey IP66 ABS 225 Wx120 Dx275 H mm
Adaptable Box With Transparent Lid, Wall Mount, IP66, NEMA 4.4X, ABS, RAL7035 Light Grey, 275 mm Height, 225 mm Width, 120 mm Depth
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Range Name | Thalassa ABS |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | NSYTBS292412HT |
| Colour | RAL7035 Light Grey |
| Depth | 120 mm |
| Height | 275 mm |
| Housing Material | ABS Plastic |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Method | Wall |
| NEMA Rating | NEMA 4.4X |
| Product Type | Adaptable Boxes Plastic |
| Width | 225 mm |
Description
Adaptable Box With Transparent Lid, Wall Mount, IP66, NEMA 4.4X, ABS, RAL7035 Light Grey, 275 mm Height, 225 mm Width, 120 mm Depth
