Schneider Enclosure Single Door IP66 316 Stainless Steel 400 Wx200 Dx400 H mm
Schneider Enclosure Single Door IP66 316 Stainless Steel 400 Wx200 Dx400 H mm
Enclosure Single Door, 1 Door, Wall Mount, IP66, 316 Stainless Steel Housing, Door Material: 316 Stainless Steel, 400 mm Height, 400 mm Width, 200 mm Depth
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Range Name | Spacial S3X |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | NSYS3X4420H |
| Depth | 200 mm |
| Door Material | 316 Stainless Steel |
| Height | 400 mm |
| Housing Material | 316 Stainless Steel |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Method | Wall |
| Number of Doors | 1 |
| Product Type | Enclosures Metal |
| Width | 400 mm |
Description
Enclosure Single Door, 1 Door, Wall Mount, IP66, 316 Stainless Steel Housing, Door Material: 316 Stainless Steel, 400 mm Height, 400 mm Width, 200 mm Depth
