Schneider Enclosure Single Door RAL7035 Light Grey IP66 Powder Coated Mild Steel 800 Wx400 Dx1200 H mm
Schneider Enclosure Single Door RAL7035 Light Grey IP66 Powder Coated Mild Steel 800 Wx400 Dx1200 H mm
Enclosure Single Door, 1 Door, Wall Mount, IP66, Powder Coated Mild Steel Housing, Galvanised Steel Mounting Plate, RAL7035 Light Grey, 1200 mm Height, 800 mm Width, 400 mm Depth
| Brand | Schneider |
|---|---|
| Range Name | Steel WM S3D |
| Standard Pack Size | 1 |
| UNSPSC Class | 39121300 |
| UOM | EA |
| Vendor Product | NSYS3D12840P |
| Colour | RAL7035 Light Grey |
| Depth | 400 mm |
| Height | 1200 mm |
| Housing Material | Powder Coated Mild Steel |
| IP Rating | IP66 |
| Mounting Method | Wall |
| Mounting Plate Material | Galvanised Steel |
| Number of Doors | 1 |
| Product Type | Enclosures Metal |
| Width | 800 mm |
Description
Enclosure Single Door, 1 Door, Wall Mount, IP66, Powder Coated Mild Steel Housing, Galvanised Steel Mounting Plate, RAL7035 Light Grey, 1200 mm Height, 800 mm Width, 400 mm Depth
